kleje Loxeal 55-03 | kleje anaerobowe | klej 55-03


Strona główna > Kleje Loxeal > Kleje anaerobowe > Klej anaerobowy 55-03

KLEJ LOXEAL ANAEROBOWY 55-03Opis produktu


Klej LOXEAL 55-03 jest jednoskładnikowym anaerobowym środkiem do zabezpieczania gwintów średniej wielkości przed samoczynnym luzowaniem się i odkręcaniem, przeciekami i korozją. Utwardzanie produktu następuje po odcięciu dopływu powietrza (tlenu) w szczelinie pomiędzy dwoma metalowymi powierzchniami (w gwincie). Jest szczególnie przydatny na powierzchniach mniej aktywnych np. stal nierdzewna, powierzchnie chromowane oraz na powierzchniach lekko zaolejonych.


Typowe zastosowanie


Klej tworzy elastyczną spoinę, która dostatecznie za-bezpieczając gwint przed samoczynnym luzowaniem zastępuje inne, najczęściej mechaniczne metody: pod-kładki sprężyste, podatne i zaginane, nakrętki kontrujące itp. Produkt odporny jest na gaz, powietrze, wodę, oleje, zasady i wiele innych chemikaliów oraz na uderzenia i drgania. Utrzymuje swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur pracy.

Znajduje szczególne zastosowanie tam gdzie wymagany jest dość częsty montaż i demontaż połączeń gwintowych normalnymi narzędziami, gdzie jest utrudniony dostęp do gwintu oraz tam gdzie uniemożliwione jest dokładne odtłuszczenie powierzchni skręcanych.

Klej gwarantuje ponadto 100% zabezpieczenie przed korozją oraz szczelność. Dodatek substancji fluoryzującej pozwala na stwierdzenie obecności kleju w gwincie przy użyciu lampy UV.

Do mocowania nakrętek, do ogólnych zastosowań i na powierzchniach zaolejonych.


Karta katalogowa


Dane techniczne


Max. średnica gwintu/szczelina: M-36/ 0,25mm

Dopuszczalne naprężenia tnące: 9-13N/mm2

Moment zrywający: 17-22Nm

Moment całkowity: 8-12Nm

Zakres temperatur pracy: -55 + 150 oC

Odporność na wodę, rozpuszczalniki, zmiany tempera-tury, drgania wg DIN 30661. Pomiary obciążeń mechanicznych: próba dla trzpienia stalowego M-10x20 / jakość 8.8 / wymiary h=0.8d.


Aprobaty techniczne


  • do kontaktu z wysokim ciśnieniem gazu (DVGW)
  • do kontaktu z wodą pitną (TZW)


  • Tagi: kleje Loxeal anaerobowe 55-03 | opaska zaciskowa Oetiker 154
     klej loxeal 85-21 klej loxeal 83-21 klej loxeal 53-14 klej loxeal 58-11 klej loxeal 58-31