kleje Loxeal 70-14 | kleje anaerobowe | klej 70-14


Strona główna > Kleje Loxeal > Kleje anaerobowe > Klej anaerobowy 70-14

KLEJ LOXEAL ANAEROBOWY 70-14/ Loctite 290Opis produktu


Klej LOXEAL 70-14 jest jednoskładnikowym anaerobowym i tiksotropowym środkiem do zabezpieczania gwintów małej wielkości przed samoczynnym luzowaniem się i odkręcaniem, przeciekami i korozją jak również do impregnacji powierzchniowej metali. Utwardzanie produktu następuje po odcięciu dopływu powietrza (tlenu) w szczelinie pomiędzy dwoma metalowymi powierzchnia-mi (w gwincie). Jest szczególnie przydatny tam gdzie występują duże obciążenia przy minimalnych wymiarach gwintów oraz przy likwidacji przecieków w mikro-porach metalowych podzespołach maszyn a także w złączach spawanych.


Typowe zastosowanie


Klej tworzy elastyczną spoinę, która dostatecznie zabezpieczając gwint przed samoczynnym luzowaniem zastępuje inne, najczęściej mechaniczne metody: pod-kładki sprężyste, podatne i zaginane, nakrętki kontrujące itp. Produkt odporny jest na gaz, powietrze, wodę, oleje, zasady i wiele innych chemikaliów oraz na uderzenia i drgania. Utrzymuje swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur pracy.

Znajduje szczególne zastosowanie tam gdzie wymagane jest utrzymanie określonych naprężeń oraz do zabezpieczania złącz już zmontowanych.

Klej gwarantuje ponadto 100% zabezpieczenie przed korozją oraz szczelność. Dodatek substancji fluoryzującej pozwala na stwierdzenie obecności kleju w gwincie przy użyciu lampy UV.

Standardowe zabezpieczenie gwintu uzyskuje się już przy niewielkiej ilości kleju w gwincie, szczelność połączenia osiągana jest przy całkowitym wypełnieniu zwoju.

Do łączenia za pomocą śrub o dużej średnicy. Środek przenikający i penetrujący. Do stosowania w przypadku zmontowanych części lub do uszczelnienia porowatości metalu.


Karta katalogowa


Dane techniczne


Max. średnica gwintu/szczelina: M-5/ 0,07mm

Dopuszczalne naprężenia tnące: 8-12N/mm2

Moment zrywający: 15-25Nm

Moment całkowity: 30-40Nm

Zakres temperatur pracy: -55 + 150 oC

Odporność na wodę, rozpuszczalniki, zmiany tempera-tury, drgania wg DIN 30661. Pomiary obciążeń mechanicznych: próba dla trzpienia stalowego M-10x20 / jakość 8.8 / wymiary h=0.8d.Tagi: kleje Loxeal anaerobowe 70-14 | opaska zaciskowa Oetiker 154
 klej loxeal 85-21 klej loxeal 83-21 klej loxeal 53-14 klej loxeal 58-11 klej loxeal 58-31