Obejma Norma Connect | opaska Norma FGR FLEX, FLEX-E


Strona główna > Obejmy > Obejma Norma Connect

OBEJMA NORMA CONNECT FGR

obejma norma connect


Opis


Obejma Norma Connect z grupy produktów FGR to niezawodne produkty o zwartej budowie, służące do łączenia rur o gładkich końcach.Mogą być stosowane z rurami wykonanymi z tworzywa sztucznego i metalu. Złącza FGR te wykorzystywane są w mechanice i budownictwie, przemyśle stoczniowym, inżynierii lądowej oraz hydrotechnologii.

Rury zasilające i odprowadzające czynników stałych, ciekłych i gazowych można łączyć w łatwy sposób. Dzięki szerokiemu asortymentowi, złącza FGR nadają się zarówno do zastosowań standardowych jak i specjalistycznych.

Obejmy Norma Connect FGR są niedrogą alternatywą dla konwencjonalnych technik łączenia rur wykonanych z tworzywa i metalu.Złącze rurowe FGR pozwala na niezawodne łączenie rur o grubych i cienkich ściankach, zgodnie z wymaganiami DIN 86128 w aktualnej wersji.

Najważniejsze zalety

  • - łączenie bez spawania
  • - bez konieczności osiowania rur
  • - oszczędność czasu do 80%
  • - możliwe odstępny między rurami do 35mm
  • - niewspółosiowość maks 3mm
  • -ciężar mniejszy o 70%

Materiał


obejmy FGR wykonane mogę być ze stali: W2,W4 i W5. Szczegóły w kartach produktu.

Poniżej kilka grup produktowych z katalogami szczegółowymi.

obejma Norma FLEX/FLEX E

Obejma Norma FLEX/FLEX E

Złącza rurowe NormaConnect FLEX/FLEX E służą do łączenia rur utwierdzonych, a także rur z betonu i tworzywa. Dzięki zastosowaniu złącza NormaConnect zachowana zostaje niezawodność uszczelnienia w przypadku odstępów pomiędzy końcami rur z kompensatorami.

pdf
obejma Norma FGR FLEX 3

Obejma Norma FGR FLEX 3

Złącza rurowe NormaConnect FGR FLEX 3 z wyjątkowo szeroką opaską są złączkami bez utwierdzenia osiowego, stosowanymi do szybkiego i bezpiecznego łączenia rur wykonanych z metalu i tworzyma sztucznego.

pdf plik
obejma Norma FGR REP E

Obejma Norma FGR REP E

Złącza rurowe NormaConnect FGR REP E nie posiadają umocowania osiowego i służą do wykonywania napraw. Są używane do łączenia lub uszczelniania uszkodzonych rur wykonanych z metalu lub tworzywa sztucznego. Naprawy mogą być wykonywane łatwo, szybko i bezpiecznie bez potrzeby demontowania rur.

pdf plik
obejma NormaConnect FGR GRIP/GRIP E

NormaConnect FGR GRIP/GRIP E

Złączki rurowe NormaConnect FGR GRIP/GRIP E z mocowaniem osiowym są stosowane do łączenia rur metalowych. Pierścień oporowy z zębami stożkowymi zagłębia się w powierzchnię rury, zapewniając bezpieczne i wytrzymałe mocowanie osiowe.

plik pdf
obejma NormaConnect FGR RFP

NormaConnect FGR RFP

Obudowa ochronna NormaConnect FGR RFP jest przeznaczona do montażu w istniejących instalacjach wraz ze wszystkimi złączkami rurowymi Normaconnect. Mały ciężar i prosta konstrukcja pozwalają na szybki i prosty montaż bez użycia narzędzi.

pdf
obejma NormaConnect FGR PLAST GRIP / PLAST GRIP

NormaConnect FGR PLAST GRIP / PLAST GRIP E

Złączki rurowe NormaConnect FGR PLAST GRIP / PLAST GRIP z mocowaniem osiowym są stosowane do łączenia rur z tworzywa sztucznego. Specjalnie zaprojektowany pierścień oporowy, posiadający rzędy płaskich zębów, zachodzi na powierzchnię rur, ale nie powoduje uszkodzenia tworzywa. Przyłożona siła rozkłada się równomiernie na powierzchnię rury.

plik pdf
obejma NormaConnect FGR E-FP (ppoż)

NormaConnect FGR E-FP (ppoż)

Złączki rurowe NormaConnect FGR E-FP (ppoż) ze zintegrowanym zabezpieczeniem ppoż. są stosowane w sektorze marynarki cywilnej i wojskowej oraz w instalacjach tryskaczowych.

pdf
obejma NormaConnect FGR COMBO GRIP

NormaConnect FGR COMBO GRIP

Złączki rurowe NormaConnect FGR COMBO GRIP z mocowaniem osiowym są stosowane do łączenia rur z tworzywa z rurami metalowymi. W celu zastosowania na rurach z tworzywa, złączka posiada po jednej stronie specjalny pierścień oporowy z rzędami płaskich zębów, które zagłebiają się w powierzchnię rury, ale sam materiał rury nie ulega uszkodzeniu.

pdf
 opaska oetiker 154 opaska oetiker nierdzewna opaska oetiker 101 obejma Torro normaplast obejma skręcana śrubą kształtka silikonowa opaska samozaciskowa Mubea